Ako si vybrať správny typ rámu okuliarov na počítač?

Okuliare na počítač Lennon s anti blue light ochranou na žene v prírode

Módne trendy neobchádzajú ani doplnky, akými sú okuliare na počítač. Tie slúžia predovšetkým ako ochrana proti modrému svetlu, ktoré vyžaruje z našich digitálnych zariadení ako sú počítač, mobil a TV. Okrem svojej funkcie na ochranu nášho zdravia tento typ okuliarov bez dioptrií vnímame tiež ako módny doplnok. Avšak máme k dispozícii tak veľa možností vo výbere štýlových a atraktívnych okuliarov, čo môže byť pre niekoho zábavou a výzvou, ale aj únavným procesom.

Všetci sa chceme cítiť sebavedomo a hlavne atraktívne, k čomu nám môžu dopomôcť práve vhodne zvolené trendy okuliare.

Základom úspešného výberu je poznať typ svojej tváre.

Aké typy tváre poznáme?

Okrúhla tvár

Okrúhla tvár má široké čelo, plné líca a zaoblenú bradu. Je to ľahko identifikovateľné podľa kruhového vzhľadu a absencie výrazných línií a uhlov. Pri výbere okuliarov pre okrúhlu tvár sa zamerajte na štýl, ktorý dodáva kontrast jej prirodzeným krivkám a vyhnite sa rámom, ktoré umocňujú jej zaoblenie. Pridaním kontrastu bude Vaša okrúhla tvár vyzerať užšie a dlhšie.

Hľadajte: sklá rovnakej šírky aj výšky, výrazné detaily, prispôsobivé nosnice

Hranatá tvár

Ľudia s hranatou tvárou majú výraznú líniu čeľuste a hranaté rysy. Na zjemnenie ostrých čŕt tváre si vyberajte oblé tvary rámov. Výberom tvaru  rámov v kontraste k danému typu tváre sa Vám podarí predísť prehnanému hranatému vzhľadu, taktiež napomôžu predĺžiť tvár a zjemniť rysy.

Hľadajte: okrúhle a zbiehajúce sa sklá (mačacie), tenšie rámy, neutrálne farby

Oválna tvár

Tento typ sa považuje za ideálny vzhľadom k vyváženým proporciám s úzkym čelom, vysokými lícnymi kosťami a úzkou bradou. Mali by ste si vyberať rámy rovnakej šírky alebo mierne širšie ako je najširšia časť tváre. Okuliare s detailným zdobením tiež vyzerajú skvele s vysokými lícnymi kosťami typickými pre oválnu tvár. Inak Vám budú lichotiť takmer všetky typy rámov.

Hľadajte: odvážne tvary, zábavné farby a textúry, vyvážené veľkosti

Srdcovitá tvár

Dva najvýraznejšie rysy pre srdcovitú tvár sú vysoké lícne kosti a zúžená brada. Tvár pripomína srdce v tom zmysle, že najširšia časť je na vrchu a najužšia dole (ako obrátený trojuholník). Vyberajte rámy, ktoré minimalizujú hornú časť tváre a vaša brada bude vyzerať širšia – výberom štýlu, ktorý je širší ako čelo, dosiahnete oboje.

Hľadajte: rámy širšie ako čelo, detaily v dolnej polovici, svetlé farby

Podlhovastá tvár

Podlhovastá tvár je dlhá a štíhla a môže mať vysoké lícne kosti, dlhý nos a vysoké čelo. Výber rámov s vysokými okrajmi Vám pomôže vytvoriť vyvážené proporcie. Široké rámy s farebne zdobenou vrchnou časťou alebo s farebnými bočnicami/nožičkami tiež pomôžu rozšíriť Vašu podlhovastú tvár.

Hľadajte: vysoké a široké rámy, farby vo vrchnej časti, zdobené bočnice/nožičky

Kosoštvorcová tvár

Charakterizovaný širokými výraznými lícnymi kosťami, rovnobežnými úzkymi očnými linkami a úzkymi čeľusťami je kosoštvorcový tvar tváre najvzácnejší zo všetkých. Je trochu podobný tvaru tváre v tvare srdca. Zamerajte sa na okuliare s hranatými a ostrými prvkami, ktoré doplnia hranaté rysy Vašej tváre. To zjemní lícne kosti a upriami pozornosť na Vaše oči. Širšie rámy vyvážia váš vzhľad a dodajú Vašim črtám dramatický a štýlový nádych. Vyhýbajte sa úzkym rámom okuliarov, pretože tie ešte viac zvýraznia úzku líniu očí.

Hľadajte: široké rámy, rámy s ostrými hranami, okuliare s polovičným rámom

Ste pripravení nájsť svoje dokonalé okuliare?

Teraz, keď už viete, ako nájsť vhodné okuliare pre Váš tvar tváre, určite v našej ponuke nájdete tie pravé pre Vás, ktoré budú vyzerať harmonicky a zároveň podčiarknu Váš štýl a osobnosť.


TEXT: Veronika Novotná, December 2020 | ZDROJ

Sleduj nás:

Scroll to top