Uverejnené Vložiť komentár

Aké slnečné okuliare na pláž? Máme pre teba 5 tipov

Plánujete dovolenku na pláži? Dnes máme možnosť vybrať si dovolenku rýchlo a jednoducho prostredníctvom rôznych portálov, kde vieme nájsť všetko, čo hľadáme na jednom mieste. Keď nájdeme vysnívané miesto, kde si chceme odpočinúť, prichádza na rad myšlienka, čo všetko si chceme so sebou zbaliť.

Pokračovať v čítaní: Aké slnečné okuliare na pláž? Máme pre teba 5 tipov
Uverejnené Vložiť komentár

Známe osobnosti, ktoré si zamilovali štýlové slnečné okuliare Belvoir&Co

Slnečné okuliare sú neodmysliteľným štýlovým doplnkom už nejakú dobu. Môžeme povedať, že veľmi dlhú dobu. Za ten čas vzniklo na svete množstvo značiek, ktoré sa preslávili do svetových rozmerov. Nájdeme rôzne typy, modely, farby od výmyslu sveta a sledujeme aktuálne trendy, ktoré nám trh a móda ponúkajú. Odvetvie módy sa neustále mení a prichádzajú rôzne novinky, ale s veľkou obľubou sa vracajú aj staré kúsky, ktoré často nazývame retrom.

Výnimkou nie sú ani celebrity, ktoré majú svoj štýl a dopĺňajú svoje outfity o módne doplnky rôznorodých rozmerov. Tieto celebrity radi sledujeme a často sa inšpirujeme tým, čo majú práve na sebe. Medzi takéto celebrity radíme spevákov, hercov či známych športovcov.

Pokračovať v čítaní: Známe osobnosti, ktoré si zamilovali štýlové slnečné okuliare Belvoir&Co
Uverejnené Vložiť komentár

Najväčšie trendy v oblasti slnečných okuliarov pre rok 2021

Od začiatku roka 2021 sa všetci snažíme o reštart a chopiť sa energie, ktorú prináša samotný nový rok – a to najmä v móde. Teraz je správny čas rozobrať najnovšie trendy pre rok 2021 a označiť tie, bez ktorých sa nezaobídete. Okuliare sú dnes všeobecne veľmi trendy a sú možno tým najosobnejším doplnkom, pretože nie všetky typy vyhovujú všetkým. O tom aký typ slnečných okuliarov vyhovuje práve vám sa dočítate v našom článku ako si najlepšie vybrať slnečné okuliare.

Pokračovať v čítaní: Najväčšie trendy v oblasti slnečných okuliarov pre rok 2021
Uverejnené Vložiť komentár

Ako si najlepšie vybrať slnečné okuliare

Slnečné okuliare môžu chrániť váš zrak štýlovo

Aj keď nosenie slnečných okuliarov primárne chráni oči pred škodlivými slnečnými lúčmi a inými časticami, ktoré sa môžu dostať do očí, môžu tiež zmeniť Váš vzhľad a byť skvelým módnym doplnkom počas jasných, slnečných dní.

Výber štýlových okuliarov sa môže zdať byť nenáročný, ale nie vždy je ľahké zvoliť tie správne slnečné okuliare pre Váš typ tváre, farbu vlasov, tón pleti a zladiť ich so svojim outfitom! Ľahko sa preto môže stať, že si vyberiete nesprávny tvar, farbu alebo dizajn, ktorý Vám nebude lichotiť.

Preto je dôležité vedieť, čo treba hľadať pri výbere vhodných slnečných okuliarov. Medzi hlavné aspekty patria tvar vašej tváre, tón pleti a farba vlasov a tiež tvar, veľkosť a farba samotných slnečných okuliarov.

Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako to zistiť a zvoliť si správny tvar slnečných okuliarov k Vášmu typu tváre, tónu pleti a farby vlasov a ako zladiť svoje okuliare s rôznymi odevmi. Toto bude Váš rozhodujúci sprievodca pri výbere nových slnečných okuliarov.

Pokračovať v čítaní: Ako si najlepšie vybrať slnečné okuliare
Uverejnené Vložiť komentár

Prečo voliť farebné šošovky slnečných okuliarov?

Benefity šošoviek rôznych farieb v slnečných okuliaroch

Farebné šošovky slnečných okuliarov neexistujú len ako prostriedok na vyjadrenie módnych trendov, v skutočnosti pomáhajú odfiltrovať svetlo prenikajúce do Vašich očí. Podľa farby šošoviek to však robia rôznymi spôsobmi.

Niektoré odtiene vylepšujú farby, ktoré vidíte, čím pôsobia jasnejšie. Iné odtiene môžu pomôcť skresľovaním farieb, znižovať odlesky, blokovať svetlo a dokonca zlepšovať ostrosť zraku. To znamená, že nie všetky farebné šošovky sú vhodné na každú príležitosť.

Skutočnosť je taká, že rôzne farebné šošovky poskytujú iné výhody. Správny odtieň šošoviek by mal v konečnom dôsledku výrazne zlepšiť Vaše vnímanie hĺbky a znížiť únavu očí bez toho, aby to sťažilo Vašu schopnosť jasne vidieť.

Slnečné okuliare s farebnými šošovkami.
Pokračovať v čítaní: Prečo voliť farebné šošovky slnečných okuliarov?
Uverejnené Vložiť komentár

Slnečné okuliare chránia oči pred UV žiarením aj v zime

Zima prináša pochmúrne dni a klesajúce teploty, ale neodkladajte svoje slnečné okuliare. Nosenie Vašich slnečných okuliarov nie je iba štýlovým doplnkom v letných mesiacoch. V zimnom období sú dôležitou ochranou zraku pred slnečnými lúčmi.

Takže majte svoje slnečné okuliare vždy nablízku (prípadne môžete zvoliť špeciálne na zimu), aby ste svoje oči mali v pohodlí a chránené pred drsnými zimnými živlami.

Žena v zasneženej prírode s nasadenými slnečnými okuliarmi s UV ochranou.
Pokračovať v čítaní: Slnečné okuliare chránia oči pred UV žiarením aj v zime
Uverejnené Vložiť komentár

Ako si vybrať správny typ rámu okuliarov na počítač?

Okuliare na počítač Lennon s anti blue light ochranou na žene v prírode

Módne trendy neobchádzajú ani doplnky, akými sú okuliare na počítač. Tie slúžia predovšetkým ako ochrana proti modrému svetlu, ktoré vyžaruje z našich digitálnych zariadení ako sú počítač, mobil a TV. Okrem svojej funkcie na ochranu nášho zdravia tento typ okuliarov bez dioptrií vnímame tiež ako módny doplnok. Avšak máme k dispozícii tak veľa možností vo výbere štýlových a atraktívnych okuliarov, čo môže byť pre niekoho zábavou a výzvou, ale aj únavným procesom.

Všetci sa chceme cítiť sebavedomo a hlavne atraktívne, k čomu nám môžu dopomôcť práve vhodne zvolené trendy okuliare.

Základom úspešného výberu je poznať typ svojej tváre.

Pokračovať v čítaní: Ako si vybrať správny typ rámu okuliarov na počítač?
Uverejnené Vložiť komentár

Kedy potrebujem okuliare na počítač a čo je modré svetlo?

Aktuálne žijeme v digitálnej dobe, kedy veľká časť nášho času, či už toho pracovného alebo voľného, vyžaduje prácu s počítačom a mobilnými zariadeniami. Stali sa tak neoddeliteľnými spoločníkmi našich životov.

Avšak množstvo času stráveného pri obrazovkách so sebou prináša aj rôzne zdravotné problémy, ako sú začervenanie a suchosť očí, bolesti hlavy, problémy so sústredením a poruchy spánku. Všetky tieto problémy majú spoločného menovateľa – škodlivé modré svetlo.

Pokračovať v čítaní: Kedy potrebujem okuliare na počítač a čo je modré svetlo?