Uverejnené Vložiť komentár

Slnečné okuliare chránia oči pred UV žiarením aj v zime

Zima prináša pochmúrne dni a klesajúce teploty, ale neodkladajte svoje slnečné okuliare. Nosenie Vašich slnečných okuliarov nie je iba štýlovým doplnkom v letných mesiacoch. V zimnom období sú dôležitou ochranou zraku pred slnečnými lúčmi.

Takže majte svoje slnečné okuliare vždy nablízku (prípadne môžete zvoliť špeciálne na zimu), aby ste svoje oči mali v pohodlí a chránené pred drsnými zimnými živlami.

Žena v zasneženej prírode s nasadenými slnečnými okuliarmi s UV ochranou.
Pokračovať v čítaní: Slnečné okuliare chránia oči pred UV žiarením aj v zime
Uverejnené Vložiť komentár

Ako si vybrať správny typ rámu okuliarov na počítač?

Okuliare na počítač Lennon s anti blue light ochranou na žene v prírode

Módne trendy neobchádzajú ani doplnky, akými sú okuliare na počítač. Tie slúžia predovšetkým ako ochrana proti modrému svetlu, ktoré vyžaruje z našich digitálnych zariadení ako sú počítač, mobil a TV. Okrem svojej funkcie na ochranu nášho zdravia tento typ okuliarov bez dioptrií vnímame tiež ako módny doplnok. Avšak máme k dispozícii tak veľa možností vo výbere štýlových a atraktívnych okuliarov, čo môže byť pre niekoho zábavou a výzvou, ale aj únavným procesom.

Všetci sa chceme cítiť sebavedomo a hlavne atraktívne, k čomu nám môžu dopomôcť práve vhodne zvolené trendy okuliare.

Základom úspešného výberu je poznať typ svojej tváre.

Pokračovať v čítaní: Ako si vybrať správny typ rámu okuliarov na počítač?
Uverejnené Vložiť komentár

Kedy potrebujem okuliare na počítač a čo je modré svetlo?

Aktuálne žijeme v digitálnej dobe, kedy veľká časť nášho času, či už toho pracovného alebo voľného, vyžaduje prácu s počítačom a mobilnými zariadeniami. Stali sa tak neoddeliteľnými spoločníkmi našich životov.

Avšak množstvo času stráveného pri obrazovkách so sebou prináša aj rôzne zdravotné problémy, ako sú začervenanie a suchosť očí, bolesti hlavy, problémy so sústredením a poruchy spánku. Všetky tieto problémy majú spoločného menovateľa – škodlivé modré svetlo.

Pokračovať v čítaní: Kedy potrebujem okuliare na počítač a čo je modré svetlo?