Najväčšie trendy v oblasti slnečných okuliarov pre rok 2021

Od začiatku roka 2021 sa všetci snažíme o reštart a chopiť sa energie, ktorú prináša samotný nový rok – a to najmä v móde. Teraz je správny čas rozobrať najnovšie trendy pre rok 2021 a označiť tie, bez ktorých sa nezaobídete. Okuliare sú dnes všeobecne veľmi trendy a sú možno tým najosobnejším doplnkom, pretože nie všetky typy vyhovujú všetkým. O tom aký typ slnečných okuliarov vyhovuje práve vám sa dočítate v našom článku ako si najlepšie vybrať slnečné okuliare.

Rok 2021 mal možno ťažký úvod, čo však nie je dôvod aby móda nenapredovala zaťato ďalej. Šošovky a rámy Vašich okuliarov sú vždy skvelým plátnom pre inovácie v dostupných funkčných materiáloch a povrchových úpravách. V oblasti slnečných okuliarov bude z čoho vyberať.

Slnečné okuliare pre sezónu 2021

Pravdepodobne ste už zistili, ktorý štýl Vám vyhovuje a hodí sa k Vašej tvári. V tejto sezóne návrhári zmodernizovali klasické a nadčasové štýly okuliarov, o ktorých sme ani netušili, že to potrebujú. Z minulosti vieme, že móda vždy reflektuje na stav spoločnosti a tento rok to tiež nie je inak. Trendy v oblasti slnečných okuliarov sa zameriavajú na vyváženie noviniek, výrazných rámov a nadčasových dizajnov. Na výber je už veľa zaužívaných materiálov, avšak je dobré vedieť o nových možnostiach. A to, čo už funguje, môžete kedykoľvek spojiť s niečím novým!

Spotrebitelia sa prikláňajú k praktickému nakupovaniu štýlovo jednoduchých, všestranných okuliarov s jemnými detailmi. Predstavte si klasický tvar mačacích očí, ale s modernejším užším a hranatejším tvarom alebo notoricky známe pilotky s reflexnými alebo farebnými sklami. Od výrazných, náladu zlepšujúcich farieb až po nadrozmerné rámy či retro – ukážeme Vám štýly slnečných okuliarov tejto sezóny, ktoré si dokonca môžete hneď zaobstarať.

Polovičné rámy

Potetovaný muž pri tehlovej stene fajčí cigaretu s nasadenými slúchadlami a slnečnými okuliarmi Clubmaster s tigrovaným vzorom a hnedými sklami.

Skvelým príkladom tohto štýlu je kolekcia Clubmaster od Belvoir&Co a podobne ako „mačacie“ okuliare priťahujú veľkú pozornosť k línii Vášho obočia. Avšak ich rámy sú v spodnej časti mimoriadne jemné, takže sa tiež môžu skutočne prejaviť aj Vaše lícne kosti. Zvyčajne majú pravý uhol v mieste pántov pre dosiahnutie elegantného a odvážneho vzhľadu.

Okrúhle rámy

Pocit nostalgie s retro rámami nikam neodchádza ani túto sezónu. Doplňte svoje slnečné okuliare o okrúhle rámy s novými dizajnovými prvkami, ako sú krištáľové ozdoby alebo šošovky svetlej farby. Tieto tvary majú výrazný vzhľad a v poslednej dobe sa znova tešia veľkej obľube. Ak si nie ste celkom istí, ako vyzerajú, pozrite si obal albumu Greatest Hits od Eltona Johna. Tento štýl ma vynikajúce pokrytie očí a nádherné širokouhlé proporcie okolo spánkov a nosa. Môže ťažiť najmä z plných farieb, vzorov a dvojfarebných odtieňov.

Obdĺžniky zlepšujúce náladu

Obdĺžnikový tvar je tento rok na výslní a valcuje aj Instagram. V roku 2021 povýšte svoje obdĺžnikové okuliare o šošovky rôznych farieb a rámy rôznych typov, prípadne veľmi štýlové bezrámové obdĺžnikové slnečné okuliare. Môžete tiež siahnuť napríklad po hrubých plastových obdĺžnikových rámoch so zaoblenými hranami, ktoré sú často nazývané ako „hipsterské“ okuliare. Tento štýl vyzerá dobre na mnohých tvárach a dopĺňa veľa outfitov. Sú populárne približne jednu dekádu a vyzerá to tak, že sa tak ľahko nevytratia. Čierna je tradičnou farbou tohto štýlu, takže ak Vám vyhovujú, rok 2021 je stále vhodný na ich kúpu. Tenké  kovové odĺžnikové rámy so zaoblenými hranami vyzerajú podobne ako tie „hipsterské“, ale pôsobia tlmenejšie, pretože sú tenšie a kovové. Napriek tomu môžu kovové odlesky pôsobiť nečakane odvážnejšie ako ich obľúbení bratranci z hrubého plastu. Sú vhodné pre ľudí, ktorí hľadajú niečo módne a nadčasové.

Slnečné okuliare XXL

Ďalšia óda na 70. roky, hranaté šošovky XXL rozmerov. Vylepšite svoj vzhľad investovaním do štýlových slnečných okuliarov s luxusnými neutrálnymi tónmi, ako sú sýta hnedá alebo čierna pre vznešený pocit. Hranaté rámy tak hrubé až sú naozaj robustné, je štýl na vzostupe, ktorý je sebaistou výpoveďou o vizionárskom štýle. Dokážu ľahko urobiť z Vašich očí stredobod Vašej tváre. Rámy týchto slnečných okuliarov tiež zdobia rôzne vzory – stále pribúdajú trendsetteri, ktorí volia vzory na plastových rámoch ako napríklad zvierací vzor.

Tónované pilotky

Žena s nasadenými hranatými slnečnými okuliarmi Hilton so zlatým zliatinovým rámom a s bledo modrými sklami.

Ďalší klasický tvar, pilotky jednoducho nikdy nevyjdú z módy. Zvyčajne majú tenké kovové rámy, silná opora na mostíku a spánkoch priťahujú veľa pozornosti na Vaše obočie a vyžarujú vážnosť a autoritu. Tieto rámy sú už dlho populárne ako slnečné okuliare, o niečo menej s priehľadnými šošovkami. Už Vás nebaví klasický tvar, ktorý majú od roku 2010? Máme pre Vás dokonalú modernejšiu verziu – s jemne zafarbenými šošovkami v rôznych farebných prevedeniach.

Transparentnosť

Transparentné alebo priesvitné rámy dodajú Vášmu štýlu jemný a futuristický vzhľad a sú pripravené prevziať rok 2021. Vytvorenie dvojfarebného štýlu s tónovanými šošovkami bude pôsobiť obzvlášť lákavo.

Tónované šošovky

Muž s nasadenými hranatými okuliarmi s UV ochranou Sanders s rámom zo zliatiny v zlatej farbe a bledými modro ružovými sklami.

Variantom farebných šošoviek sú šošovky s jemným gradientom. Ich efekt môže byť naozaj nápadný, pretože prechádzajú od čírej spodnej časti po farebnú hornú časť. V kombinácii s priehľadnými alebo dvojfarebnými rámami pôsobia ešte viac nadpozemsky.

Minimalisticky zdobené spánky

Aj keď sa zdá, že v štýloch rámov dominujú hrúbka, priehľadnosť či farba, šperky alebo okázalé kovové detaily na spánkoch stále pôsobia veľmi atraktívne – pokiaľ sú minimalistické. To znamená, že možno budete chcieť zvoliť štýl s jemným žiarivým detailom.

Povedomie o modrom svetle

Ak práve nevystavujete oči slnečnému žiareniu, ale pracujete dlho a často za počítačom odporúčame Vám okuliare na počítač. Teraz, keď sa náš svet stáva čoraz viac digitálnym, sú okuliare s blokovaním modrého svetla nevyhnutnosťou. Oční lekári v súčasnosti diskutujú o nebezpečenstve modrého svetla na náš zrak, známeho tiež ako vysokoenergetické viditeľné svetlo. Pretože ľudia čoraz viac interagujú s obrazovkami zariadení, ako sú televízory, smartfóny, tablety a pod., sú vystavení väčšiemu množstvu modrého svetla ako minulé generácie. Okuliare na počítač sú navrhnuté na ochranu očí pred škodlivým modrým svetlom, ktoré na nás vyžaruje z obrazoviek. Bonus: sú naozaj elegantné a vkusné, vhodné na nosenie v interiéri či exteriéri.


TEXT: Veronika Novotná, Máj 2021

Sleduj nás:

Pridaj komentár

Scroll to top